Przychodząc do fryzjera zazwyczaj koncentrujemy się na takich zabiegach jak strzyżenie włosów, koloryzacja, trwała ondulacja lub modelowanie. Tymczasem może warto byłoby zainteresować się również innymi ciekawymi usługami fryzjerskimi, szczególnie polecanymi osobom, które z włosami mają problemy. Ciekawym przykładem znakomitego zabiegu znacznie poprawiającego kondycję włosów jest olejowanie. Jak sama nazwa wskazuje, polega ono na aplikowaniu na włosy olejów. Taki zabieg można wykonać w naszym salonie, bardzo serdecznie zapraszamy do wypróbowania tej wspaniałej techniki na odnowę włosów.

Dlaczego nasze włosy tak często stają się matowe i zniszczone? Niemal zawsze ma to związek z drastycznymi zabiegami, którym je poddajemy. Farbowanie, prostowanie, suszenie, nakładanie pianek, lakierów, to wszystko może wpływać na pogorszenie jakości włosów. Często obserwujemy, jak nasze włosy z czasem stają się coraz bardziej osłabione, zmęczone, łamliwe i pozbawione blasku i zastanawiamy się, cóż można by zrobić, żeby ten stan rzeczy odwrócić. Odpowiedzią jest olejowanie!

Chociaż używanie olejów jako środka na intensywne odżywianie włosów jest pewną innowacją w usługach fryzjerskich, metoda ta znana jest od dawna. Kobiety chętnie stosowały oleje jako preparat zabezpieczający włosy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, na przykład słońca. Dziś metodę olejowania proponujemy Wam, drogie klientki, jako sposób na zażegnanie problemów z włosami.

Co można uzyskać dzięki zabiegowi olejowania włosów? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przyjrzeć się składowi olejów roślinnych. Ponieważ są one niezwykle bogate w witaminy i minerały, pozwalają zregenerować włosy. Ponadto, ze względu na swą tłustą konsystencję, zapobiegają przesuszeniu, pozwalają włosom utrzymać odpowiedni poziom wilgotności, wygładzają włosy oraz nadają im blasku. Jak widać – same plusy. Jakby tego było mało, oleje roślinne nie dość, że silnie odżywiają włosy, to jeszcze potrafią działać na nie leczniczo. Olejowanie zalecane jest w takich dolegliwościach, jak łupież, łysienie, czy stany zapalne skóry głowy.

Osoby borykające się z rozmaitymi kłopotami z włosami zapraszamy na zabieg olejowania. Używamy tylko wysokiej jakości, w pełni naturalnych olejów roślinnych. Przed zabiegiem rozmawiamy z klientem i analizujemy stan jego włosów i skóry głowy, a następnie dobieramy odpowiedni specyfik. Po zabiegu włosy zawsze znacznie zyskują na wyglądzie.

 

Dodatkiem do olejowania może być naturalna koloryzacja. Naturalne farby do włosów można znaleźć w różnych sklepach, ale polecamy szczególnie sklep ze zdrową żywnością jasmin-mydlarnia.pl w Częstochowie.